Код товара |
4838 |
Производитель |
Dabur (Индия) |
Лек. группа: |
Лекарственные средства |
Цена: |
Н.д. |
|
Инструкция и описание Зексат (zexate):
Зексат (Zexate)
міжнародна та хімічна назви: метотрексат; 4-аміно-4-дезокси-10-метилптеройл-L-глутамінова кислота;
Основні физико-хімічні характеристики: прозорий розчин жовтого кольору;
Склад. 1 мл розчину містить псоріаз і кропив'янка, кропив'янка, анафілаксія.
Орган зору. Конюктивит, надмірна сльозотеча, катаракта, світлобоязнь, киркова сліпота (при високих дозах).
Легкі. Кашель, задишка спостерігаються в поодиноких випадках.
Інше. Нездужання, Снідом і хворим з підвищеною чутливістю до цього препарату. Препарат протипоказаний при імунодефіцитних станах, плеврити, асциті, вітряної віспи, оперізувальному лишаї і інших інфекціях, при стоматитах, пептичних виразок шлунка або дванадцятипалої кишки, при геморрагічному синдромі.
Передозування.У разі передозування Зексата (метотрексату) необхідно негайно використовувати фолиновую кислоту (лейковорин) для нейтралізації токсичної дії Зексата (метотрексату) на кістковий мозок. Фолиновую кислоту можна застосовувати у формі фолінату кальцію всередині, внутрішньом'язево або внутрішньовенно (струминне введення ударної дози або інфузія). Доза фолінату кальцію має як мінімум дорівнювати дозі Зексата (метотрексату), і її необхідно ввести протягом першої години, такі дози вводять по необхідності.
У разі, коли середні дози Зексата (метотрексату) викликають небажані ефекти, можна вводити еквівалент 6 - 12 мг фолиновой кислота внутрішньом'язево кожні 6 час (4 дози).
Фолиновую кислоту також можна вводити разом з високими дозами Зексата (метотрексату) для профілактики пошкодження здорових тканин.
Особливості використання.
Запобіжні заходи в період роботи з препаратом.
Метотрексат - цитотоксичний протипухлинний препарат, тому необхідно дотримуватися обережності в роботі з ним.
При приготуванні і введення розчинів препарату, як і при роботі з іншими протипухлинними засобами, необхідно дотримуватися обережності і користуватися рукавичками. У разі потрапляння розчину препарату на шкіру та слизові оболонки слід негайно та ретельно змити розчин з шкіри водою з милом, а слизові промити водою.
При введенні високих доз Зексата (метотрексату) необхідний ретельний контроль за хворим для раннього визначення перших ознак токсичних реакцій.
Для лікування псоріазу Зексат (метотрексат) призначають тільки хворим з важкою формою хвороби, що не піддається лікуванню іншими видами лікування.
Метотрексат слід застосовувати з обережністю у разі гальмування функції кісткового мозку, діареї, поганого загального стану, а також при лікуванні маленьких дітей і літніх людей.
Для профілактики токсичності в процесі лікування метотрексатом необхідно періодично робити аналіз крові, визначаючи кількості лейкоцитів і тромбоцитів, проводити функціональні тести нирок і печінки.
Тривале застосування препарату може призвести до гепатотоксичності, фіброзу і цирозу печінки.
Захворювання легенів внаслідок використання метотрексату є потенційно небезпечним явищем. У такому випадку можливе припинення терапії і проведення ретельних досліджень.
Зексат (метотрексат) може викликати виражене гальмування кістковомозкового кровотворення, які проявляються анемією, лейкопенією і/або тромбоцитопенією.
При розвитку діареї і виразкового стоматиту терапію метотрексатом необхідно припинити, інакше це може призвести до розвитку геморагічного ентериту і до смерті хворого внаслідок перфорації кишечника.
У хворих з порушеною функцією печінки період виведення метотрексату збільшений, тому в таких хворих терапію необхідно проводити з особливою обережністю, з застосуванням знижених доз препарату.
При супутньому застосуванні метотрексату повідомляється про випадки важкого гальмування функції кісткового мозку і шлунково-кишкової токсичності.
Метотрексат може знижувати фертильність і викликати олигоспермию, порушення менструальної функції і аменорею. Ці ефекти зазвичай є оборотними і зникають після припинення терапії. Крім того, метотрексат є эмбриотоксичным, тератогенну і абортогенным. Якщо один з партнерів приймає метотрексат, пара повинна користуватися контрацептивними засобами протягом усього періоду лікування і як мінімум три місяці після закінчення терапії.
Вагітність і лактація. При застосуванні препарату в період вагітності або при настанні вагітності необхідно попередити хворий що стосуються потенційний ризик для плоду. Препарат протипоказаний при вагітності.
Жінкам дітородного віку необхідно рекомендувати уникати вагітності. Метотрексат виводиться в грудне молоко. З метою запобігання шкідливому впливу на дитину в період лікування препаратом слід припинити годування груддю.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами
Залежно від індивідуальної чутливості препарат може негативно впливати на здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Зексата (метотрексату) з нестероїдними протизапальними засобами, сульфаніламідами, фенітоїном, тетрациклінами, метотрексату в плазмі може збільшитися. Під час лікування метотрексатом слід уникати використання інших нефро - і гепатотоксичних лікарських засобів і не вживати алкоголь.
Вітамінні комплекси і препарати заліза, які містять фолієву кислоту, можуть змінювати реакцію організму на метотрексат.
При одночасному застосуванні Зексата (метотрексату) і гідрокортизону ацетату, цефалотина, метилпреднізолону, аспарагиназы, блеомицина, пеніциліну, канаміцину, вінкрістину і винбластина можливе порушення поглинання метотрексату клітинами. При одночасному застосуванні этретината і метотрексату концентрація останнього в плазмі крові може підвищуватися і може розвинутися важкий гепатит. Метотрексат несумісний з сильними оксидантами і кислотами.
Умови та термін зберігання.. ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСТI