Код товара |
2303 |
Производитель |
Pharmetics (Канада) |
Лек. группа: |
Лекарственные средства |
Цена: |
Н.д. |
|
Инструкция и описание Пивные дрожжи (brewersyeast) табл. 500 мг №60:
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПИВНІ ДРІЖДЖІ
(BREWERS YEAST)
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: 1 таблетка містить 500 мг пивних дріжджів;
допоміжні речовини: магнію стеарат, кремнію діоксид.
Лікарська форма. Таблетки.
Двоопуклі таблетки без оболонки, світло-коричневого кольору, з характерним запахом дріжджів.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які впливають на травну систему та метаболізм.
Код АТС А16А Х10.
Дія препарату обумовлена комплексом вітамінів групи В, амінокислотами та мінеральними речовинами, що входять до його складу. Бере участь в активації ферментів, що рeгулюють окисно-відновні процеси, впливає на білковий, вуглеводний та ліпідний обмін. Покращує роботу імунної системи та загальну опірність організму, сприяє процесам регенерації тканин, у тому числі клітин шкіри. Відіграє важливу роль у функціонуванні нервової, серцево-судинної та ендокринної систем.
Вітаміни групи В, які входять до складу препарату Пивні дріжджі, є компонентами ферментних систем, що регулюють обмін білків, жирів та вуглеводів. Проте кожний із вітамінів групи В виконує специфічну біологічну роль. Їх наявність у збалансованій кількості необхідна для безперервного метаболізму.
У препараті містяться чотири вітаміни групи В, які важливі для функціонування нервової системи. Кожен з них необхідний для нормального метаболізму в нервових клітинах та при станах, які характеризуються дефіцитом вітамінів групи В.
Тіамін (вітамін В1) в організмі людини у результаті процесів фосфорилування перетворюється на кокарбоксилазу, яка є коферментом багатьох ферментативних реакцій. Тіамін відіграє важливу роль в обміні вуглеводів, білків та жирів в організмі. Бере участь у всіх ключових метаболічних процесах нервової системи, серця, клітин крові та м’язів, у процесах проведення нервового імпульсу у синапсах.
Рибофлавін (вітамін В2) регулює окиснювально-відновні процеси в обміні вуглеводів, білків та жирів. Підтримує нормальний зір, здорову шкіру, бере участь у синтезі гемоглобіну.
Піридоксин (вітамін В6) необхідний для належного функціонування центральної та периферичної нервової системи. У фосфорильованій формі є коферментом у метаболізмі амінокислот (декарбоксилування, переамінування та ін.). Бере участь у біосинтезі нейромедіаторів: допаміну, норадреналіну, адреналіну, серотоніну, гістаміну.
Ціанокобаламін (вітамін В12) потрібен для нормального кровотворення і дозрівання еритроцитів. Він також бере участь у ряді біохімічних реакцій, забезпечуючи життєдіяльність організму – в транспорті метильних груп, синтезі нуклеїнових кислот, білка, в обміні амінокислот, вуглеводів, ліпідів. Вітамін В12 впливає на процеси в нервовій системі (синтез РНК, ДНК, мієліну та ліпідний склад цереброзидів і фосфоліпідів). Коферментні форми ціанокобаламіну – метилкобаламін і аденозилкобаламін необхідні для реплікації і росту клітин.
Компоненти препарату є водорозчинними вітамінами, що виключає можливість їх кумуляції в організмі.
Всмоктування та розподіл. Тіамін і піридоксин абсорбуються у верхніх відділах кишкового тракту. Абсорбція ціанокобаламіну визначається присутністю внутрішнього фактора у шлунку та верхньому відділі кишкового тракту, в подальшому транспорт ціанокобаламіну в тканини здійснюється транспортним білком транскобаламіном ІІ.
Метаболізм. Тіамін, піридоксин та ціанокобаламін метаболізуються в печінці. Рибофлавін перетворюється в організмі у кофермент – флавінмононуклеотид, а потім в інший кофермент – флавінаденіндинуклеотид. Приблизно 60 % метаболітів зв’язані з плазмовими білками.
Виведення. Тіамін, піридоксин виводяться нирками (8 – 10 % у незмінному стані). При передозуванні значно збільшується виведення тіаміну і піридоксину через кишечник. Вітамін В12виділяється у жовч та проходить ентерогепатичний повторний цикл, частина прийнятої дози виводиться із сечею, переважно протягом перших 8 годин. Однак із сечею виводиться тільки незначна частина застосованого вітаміну (від 6 до 30 %). Вітамін В12 проходить через плаценту та потрапляє у грудне молоко.
Рибофлавін виводиться з сечею, частково як метаболіт.
Показання для застосування.
Як допоміжна терапія при таких станах:
- гіповітамінози групи В;
- ангулярний стоматит (тріщини в кутах рота);
- фурункульоз, “юнацькі прищі”;
- дерматози неврогенного походження;
- екземи;
- дисбактеріоз.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Кандидозний дисбактеріоз. Хвороба Лебера (спадкова атрофія зорового нерва). Препарат не можна застосовувати пацієнтам, які лікуються леводопою.
Особливі застереження.
При появі ознак гіперчутливості препарат слід відмінити.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вагітним і жінкам, які годують груддю, слід застосовувати препарати вітамінів з мікроелементами, збалансовані за своїм складом для застосування саме в ці періоди.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранстпортом або роботі з іншими механізмами.
Даних немає.
Діти.
Застосовують дітям віком від 3 років.
Спосіб застосування та дози.
Препарат застосовують внутрішньо після їди.
Дорослим і дітям віком від 12 років – по 2 таблетки 3 рази на день. Дітям віком від 3 до 12 років – по 1 таблетці 3 рази на день. Тривалість застосування визначає лікар індивідуально, залежно від ступеня тяжкості вітамінодефіцитного стану, характеру комплексної терапії та переносимості препарату.
Передозування.
При застосуванні в рекомендованих дозах передозування малоймовірне.
Побічні ефекти.
При застосуванні препарату в рекомендованих дозах виникнення побічних реакцій малоймовірне. Можливі алергічні реакції: свербіж шкіри, кропив’янка.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Пивні дріжджі є полікомпонентним препаратом. Одночасне застосування з іншими лікарськими засобами з одного боку може вплинути як на активність препарату загалом, так і на кожний з його компонентів, а з іншого – на активність тих лікарських засобів, які застосовуються одночасно з цим препаратом.
Вживання алкоголю, пероральних контрацептивів та сечогінних препаратів може знизити рівень тіаміну (вітаміну В1).
Одночасне застосування з препаратом засобів, які містять магній, доцільне, оскільки магній необхідний для перетворення тіаміну у його активну форму.
Пивні дріжджі не можна застосовувати пацієнтам, які лікуються препаратом леводопа, оскільки вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид), який входить до його складу, знижує ефект цього протипаркінсонічного засобу. Також вітамін В6 може знизити рівень таких антиконвульсантів у крові, як фенітоїн, фенобарбітал та порушити їх засвоєння. Вітамін В6 може підвищити внутрішньоклітинний рівень магнію та цинку.
При одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами, ізоніазидом, пеніциліном, теофіліном, циклосерином дозу Пивних дріжджів слід збільшити.
Термін придатності.
3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати при кімнатній температурі у сухому, недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 60 таблеток у пластикових флаконах.
Категорія відпуску.
Без рецепта.