Код товара |
7852 |
Лек. группа: |
Лекарственные средства |
Цена: |
Н.д. |
|
Инструкция и описание Ороназол (oronazol®) табл.200мг №20:
ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ОРОНАЗОЛ
(ORONAZOL®)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: ketoconasole;
основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки зі скошеним краєм танасічкою на одному боці, колір може коливатися від білого до світло-сірого;
склад: 1 таблетка містить 200 мг кетоконазолу;
допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза,повідон, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магніюстеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засоби для системного застосування. Похідніімідазолу.
Код АТС J02A B02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кетоконазол –синтетичний протигрибковий засіб широкого спектра дії, що уповільнює біосинтезергостерину в грибах і змінює склад інших ліпідних компонентів мембрани клітин.Проявляє фунгіцидну та фунгістатичну дію відносно дерматофітів (Microsporum,Trichophyton, Epidermophyton), дріжджів (Candida, Pityrosporum, Torulopsis,Cryptococcus), диморфних грибів (Histoplasma capsulatum, Coccidioides,Paracoccidioidies) еуміцетів та інших грибів. Менш чутливі такі мікроорганізми:Aspergillus spp., Sporothrix schenckii, деякі види Dermatiaceae, Mucor spp. таінші фікоміцети, крім Entomophthorales. Кетоконазол ефективний в лікуванні якмісцевих, так і системних грибкових інфекцій.
Фармакокінетика. Після перорального вживаннякетоконазол добре всмоктується: його біодоступність досягає 75 %, аконцентрації в сироватці значно перевищують мінімальну концентрацію пригніченнябільшості грибкових інфекцій. Дія кетоконазолу пропорційна його дозі. Оскількивін є слабким двоосновним засобом, він потребує наявність кислого середовищадля розчинення і всмоктування. Максимальні рівні в плазмі (в середньомуприблизно 3,5 мкг/мл) досягаються протягом однієї–двох годин після пероральногоприйому разової дози 200 мг кетоконазолу разом з їжею.
Кетоконазол широко розподіляється в організмі; йогонайвищі концентрації визначаються у печінці, легенях, нирках, кістковому мозкута міокарді. Лише незначна кількість кетоконазолу потрапляє у цереброспінальнурідину. Кетоконазол приблизно на 99 % зв’язується з білками плазми (в основномуз альбуміном) in vitro. Виведення із плазми відбувається у дві стадії з часомнапіввиведення 2 години протягом перших десяти годин і часом напіввиведення 8годин – у подальшому. Після всмоктування з шлунково-кишкового трактукетоконазол перетворюється у кілька неактивних метаболітів. Приблизно 13 % (зяких 2 - 4 % - у незміненій формі) прийнятої дози виводяться із сечею. Основнийшлях виведення – з жовчю, яка потрапляє у кишковий тракт.
Показання для застосування.
Поверхнева і глибока грибкова інфекція шкіри, волосся і нігтів,спричинена дерматофітами і/або дріжджами (дерматомікоз, оніхомікоз,висівкоподібний лишай, суха лупа, фолікуліт, спричинений Pityrosporum,хронічний шкірно-слизовий кандидоз);
дріжджова інфекція шлунково-кишкового тракту, включаючи рот;
хронічний та рецидивний вагінальний кандидоз;
системні грибкові інфекції (системний кандидоз, паракокцидіоїдомікоз,гістоплазмоз, кокцидіоїдомікоз, бластомікоз);
продовження парентерального лікування міконазолом;
профілактичне лікування пацієнтів зі зниженими механізмами захисту(успадкованими або спричиненими захворюванням або ліками), які мають ризикураження грибковими інфекціями.
Оскільки кетоконазол не проникає через ГЕБ, препарат не застосовуєтьсядля лікування менінгіту грибкової етіології.
Спосіб застосування та дози.
Дорослим і дітям з масою тіла більше 30 кг
Для лікування системних інфекцій шкіри та шлунково-кишкового тракту доросліі діти з масою тіла більше 30 кг повинні приймати 1 таблетку ороназолу (200 мг)щоденно разом із їжею. Якщо ця доза не викликає адекватну реакцію, дозу можназбільшити до 2 таблеток (400 мг) 1 раз на добу. Діти з масою тіла до 30 кгповинні приймати від 50 до 100 мг кетоконазолу 1 раз на день залежно від маситіла (приблизно 3-5 мг/кг маси тіла на добу).
Цієї схеми дозування слід дотримуватись протягом не менше одного тижняпісля зникнення всіх симптомів або доти, доки результати висівання культур нестануть негативними. Для лікування вагінального кандидозу дозування 2 таблеткина добу протягом 5 днів.
Середня тривалість лікування така:
вагінальний кандидоз – 5 днів,
мікоз шкіри, спричинений дерматофітами, – від 2 до 6 тижнів,
висівкоподібний лишай – 10 днів,
мікоз рота та шкіри, спричинений кандидами, – від 2 до 3 тижнів,
інфекції волосся – від 1 до 2 місяців,
інфекції нігтів – від 6 до 12 місяців (залежно від швидкості ростунігтів; необхідне повне виростання нового нігтя на місці ураженого),
системний мікоз – від 1 до 2 місяців,
кокцидіоїдомікоз, паракокцидіоідомікоз або гістоплазмоз – від 3 до 6місяців.
Для профілактичного лікування дорослих з імунодефіцитом рекомендуєтьсяприймати по 2 таблетки (400 мг) а день, а дітям - по 4-8 мг/кг маси тіла, алене більше 400 мг за добу.
Не має потріби у спеціальному зменшенні дози для пацієнтів, якістраждають на захворювання нирок або перебувають на діалізі.
Побічна дія.
Побічні ефекти кетоконазолу звичайно буваютьслабкими і тимчасовими.
Найчастіше повідомлялось про шлунково-кишкові небажані реакції, такі якдиспепсія, нудота, блювання, біль в животі та діарея. Не так частоспостерігаються головний біль, оборотне підвищення активності ферментівпечінки, порушення менструального циклу, запаморочення, фотофобія, парестезіята алергічні реакції. Поодинокими небажаними реакціями є тромбоцитопенія,алопеція, імпотенція та оборотне підвищення внутрішньочерепного тиску (набрякта запалення диска зорового нерва, випнуте тім’ячко у маленьких дітей).
При вживанні доз, вищих за рекомендовані, у рідкихвипадках може спостерігатись гінекомастія та олігоспермія.
Дуже рідко може розвинутись гепатит, найбільшімовірно, ідіосинкратичний (в 1 з 12000 пацієнтів), але він є оборотним принегайній відміні цих ліків.
Протипоказання.
Препарат протипоказаний пацієнтам з відомою реакцієюгіперчутливості до кетоконазолу, інших імідазольних антимікотичних засобів абодо будь-яких інгредієнтів препарату і пацієнтам, які страждають на гостре абохронічне захворювання печінки.
Передозування.
Найчастіше ознаками передозування є нудота,блювання, запаморочення і головний біль. Іноді достатньо зменшити дозу, а утяжких випадках, пов’язаних із відчуттям поколювання і судомами, треба негайно припинитиприйом Ороназолу. При вживанні надмірної кількості таблеток треба викликатиблювання і зробити промивання шлунка, а також прийняти активоване вугілля.Потрібен постійний нагляд та симптоматичне лікування. Специфічного антидоту доцих ліків немає.
Особливості застосування.
Ороназол слід приймати під час прийому їжі для забезпечення йогомаксимального всмоктування. Усмоктування знижується при зниженні кислотностішлункового соку. Пацієнти, які приймають ліки, що знижують кислотністьшлункового соку (антациди, антагоністи Н2, інгібітори “протонногонасоса”), повинні вживати ці препарати не раніше, ніж через дві години післяприйому Ороназолу.
При захворюванні печінки або появі симптомів захворювання печінки,таких як надмірна втомлюваність з гарячкою, темна сеча, бліде випорожнення,свербіж або жовтяниця, необхідно припинити прийом ліків і звернутись до лікаря.Фактори, що підвищують ризик гепатиту: жінки віком понад 50 років, захворюванняпечінки в анамнезі, відома непереносимість ліків, тривале лікування зодночасним використанням ліків, які порушують функцію печінки. Якщо лікуваннятриває довше двох тижнів, необхідно робити аналізи функції печінки (передлікуванням, через 2 тижні і потім – щомісяця). Незначне тимчасове підвищеннятрансаміназ печінки або лужної фосфатази, яке не супроводжується симптомами,нешкідливе і звичайно не вимагає припинення лікування. Проте за такимипацієнтами слід наглядати. Якщо рівні ферментів печінки підвищаться більш ніжутричі в порівнянні з нормальними, терапію слід припинити.
Кетоконазол зменшує реакцію кортизолу на стимуляціюадренокортикотропного гормону (АКТГ). Тому необхідно контролювати функціюнадниркової залози у пацієнтів, які страждають на недостатність цієї залози абоу яких функція надниркової залози знаходиться на межі нормальної, а також, упацієнтів, які тривалий час перебувають в умовах стресу (великі операції,інтенсивна терапія і т. ін.).
Лікування кетоконазолом слід уникати пацієнтам, які страждають напорфірію.
Вагітність та лактація
Безпечність використання кетоконазолу під час вагітності невстановлена.
Кетоконазол не можна призначати під час вагітності, лише у разікрайньої необхідності, якщо очікувана користь переважає можливий ризик дляплоду.
Кетоконазол виділяється у грудне молоко, тому годування груддю требаприпинити під час лікування препаратом.
Вплив на здатність керувати автомобілем тавикористовувати технічні пристрої.
Взагалі, кетоконазол не впливає на здатністькерувати автомобілем і використовувати інші технічні засоби, але у деяких пацієнтіввін може спричинити запаморочення. Тому пацієнти, які відчувають запамороченняпісля прийому цих ліків, не повинні керувати автомобілем і займатись іншоюбезпечною діяльністю.
Взаємодія з лікарськими засобами.
Паралельний прийом ізоніазиду або індукторів ферментів печінки, такихяк рифампіцин, знижує рівень кетоконазолу в крові. Такі ліки не слід прийматипід час лікування Ороназолом.
Оскільки кетоконазол пригнічує дію деяких ферментів Р450 печінки,особливо ферментів групи CYP 3А, він може зменшити виведення паралельнопризначених ліків, метаболізм яких залежить від таких ферментів. Підвищенірівні таких ліків можуть бути пов’язані з посиленням і/або подовженням їхньоїтерапевтичної дії, включаючи можливість розвитку побічних ефектів.
Відомі такі приклади потенційно серйозної взаємодії:
Терфенадин, астемізол, цисаприд, оральний мідазолам і триазолам,підвищений рівень терфенадину, астемізолу або цисаприду можуть подовжитиінтервал QT в ЕКГ. Можлива шлуночкова тахікардія типу “тріпотіння та мерехтіння”.Така взаємодія може також спостерігатись з інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази,такими як ловастатин. Ці ліки не можна приймати разом з кетоконазолом. Якщомідазолам призначений внутрішньовенно, необхідні спеціальні застережні заходи,оскільки його седативна дія може подовжитись .
Циклоспорин, антикоагулянти, метилпреднізолон і, можливо, бусульфан ітакроліму. Дози цих ліків повинні бути обов’язково зменшені.
Повідомлялось про виняткові випадки реакції на алкоголь, подібної нареакцію на дисульфірам (почервоніння, висипка, периферичний набряк, нудота іголовний біль), яка повністю проходила протягом кількох годин.
Умови та термін зберігання.
Зберігайте при температурі не вище 25 оС,в захищеному від вологи та недоступному для дітей місці. Термін придатності- 5років.