Код товара |
7334 |
Лек. группа: |
Лекарственные средства |
Цена: |
Н.д. |
|
Инструкция и описание Медоцеф (medocef) пор. д/п ин. р-ра 1г фл. №100:
склад: 1 флакон містить цефоперазону натрію у перерахунку на цефоперазон 2 г.
Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Беталактамні антибіотики. Код АТС JO1D A32.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Медоцеф є напівсинтетичним антибіотикомцефалоспоринового ряду ІІІ покоління з широким спектром антибактеріальної дії.Застосовується парентерально.Бактерицидна дія Медоцефу зумовлена інгібуванням синтезу бактеріальноїстінки. Стійкий до дії багатьох β-лактамаз і активний стосовно великоїкількості різноманітних організмів, включаючи:грампозитивні мікроорганізми, в тому числі Staphylococcus aureus(штами, які продукують та не продукують пеніциліназу), Staphylococcusepidermidis, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes (β –гемолітичні стрептококи групи А), Streptococcus agalactiae (β –гемолітичні стрептококи групи В) та інші штами β-гемолітичнихстрептококів, більшість штамів Streptococcus faecalis;грамнегативні мікроорганізми, в тому числі Escherichia coli, Klebsiellaspp., Enterobacter spp., Citrobacter spp., Haemophilus influenzae (штами, якіпродукують та не продукують β-лактамази), Proteus mirabilis, Proteusvulgaris, Morganella morganii, Providencia spp. (включно з P. rettgeri),Serratia spp. (включно з S. marcescens), Salmonella spp., Shigella spp.,Pseudomonas aeruginosa та деякі інші штами Pseudomonas, деякі штамиAcinetobacter calcoaceticus, Neisseria gonorrhoeae, (штами, які продукують тане продукують β-лактамази), Neisseria meningitidis, Bordetella pertussis,Yersinia enterocolitica.Медоцеф ефективний також стосовно анаеробних мікроорганізмів, в томучислі Peptococcus spp., Veillonella spp., Clostridium spp., Lactobacillus spp.,Fusobacterium spp., Bacteroides fragilis та інших представників родуBacteroides.Фармакокінетика. Після однократного введення Медоцеф виявляється увисокій концентрації в крові, жовчі та сечі. Період напіввиведення Медоцефустановить приблизно 2 години незалежно від способу введення. Медоцеф добрепроникає в усі органи та тканини, міститься у терапевтичній концентрації вперитонеальній та асцитичній рідинах, СМР (при менінгіті), в сечі, жовчі тастінці сечового міхура, в мокротинні та легенях, піднебінних мигдаликах таслизовій оболонці синусів, нирках, сечоводах, передміхуровій залозі, яєчках,матці та фаллопієвих трубах, кістках, пуповинній крові та амніотичній рідині.Медоцеф виводиться з жовчю (70–80%) та сечею у незмінному стані. Максимальнаконцентрація Медоцефу в жовчі досягається через 1–3 години після введення і в100 разів перевищує концентрацію в сироватці крові. При повторному введенніМедоцеф не кумулюється. Максимальна концентрація в сироватці крові та періоднапіввиведення Медоцефу у хворих з нирковою недостатністю не різняться відтаких у пацієнтів з нормальною функцією нирок. У пацієнтів з порушеною функцієюпечінки період напіввиведення препарату і його екскреція із сечею збільшуються,при нирково-печінковій недостатності можливо накопичення цефоперазону у крові.
Показання для застосування. Інфекційні захворювання, спричинені чутливими доМедоцефу збудниками, в тому числі інфекції верхніх і нижніх відділів дихальнихшляхів, інфекції сечових шляхів, перитоніт, холецистит, холангіт, ендометрит,гонорея, менінгіт, інфекції кісток, суглобів, шкіри та м\'яких тканин,септицемія.Медоцеф застосовують для профілактики інфекційних ускладнень упісляопераційний період.
Спосіб застосування та дози. При внутрішньом’язовом введенні звичайнідози для дорослих: дорослим звичайно призначають 2 г Медоцефу на день, якурозподіляють на два прийоми, кожні 12 годин.При тяжких інфекціях або інфекціях, спричинених менш чутливимимікроорганізмами, загальна добова доза і частота прийому може бути збільшена (8 – 12 г щоденно, розподілені на 3 або 4 прийоми). Максимальна доза –16 г на добу. При неускладненому гонококовому уретриті рекомендуєтьсяодноразове внутрішньом’язове введення 0,5 г. З метою профілактикипісляопераційних ускладнень призначають по 1–2 г внутрішньовенно за 30–90хвилин до початку операції. Введення антибіотика допускається повторювати черезкожні 12 годин, але не більше 2 разів. При операціях з підвищеним ризикомінфікування профілактичне застосування може тривати до 72 годин після операції.Дози для дітей. Загальна добова доза для дітей та немовлят 50–200 мг/кгмаси тіла, розподілена на 2 еквівалентні дози. Новонародженим Медоцеф вводятькожні 12 годин. За необхідності добову дозу для дітей можна підвищити (длядітей раннього віку добова доза до 300 мг/кг не спричиняє розвитку ускладнень).Приготування розчину. Внутрішньом’язове застосування. Рекомендується нижченаведенийдвостадійний процес розчинення: спочатку додають необхідну кількість стерильноїводи для ін’єкцій і збовтують до повного розчинення порошку “Медоцеф”. Потімдодають необхідну кількість 2% лідокаїну і змішують (див. таблицю).I стадія II стадія Об’єм, який КінцеваОб’єм Об’єм 2% відбирають концентраціястерильної лідокаїну цефоперазонуводи2 г 3,7 мл 1,2 мл 6 мл 333 мг/мл5,2 мл 1,8 мл 8 мл 250 мг/мл Медоцеф вводять глибоко у великі м\'язи.